100 илјади евра за автомобил стар 109 години

Loading...

Британската компанија Vauxhall, филијалата на германскиот Opel, може да се пофали со долга и богата историја, основана 1857 година.

Својот прв модел, компанијата го произведе 1903 година, кој имал 5 КС, две брзини и нема рикверц. 
 
Овој автомобил кој во ноември ќе прослави 109ти роденден, наскоро ќе се најде на специјална аукција, која е организирана во Бонам, а поради тоа што станува збор за еден од настарите автомобили во светот заинтерисираноста ќе биде голема.
 
Идниот сопственик ќе мора да издвои 100 – 110 илјади евра за да го откупи овој автомобил.
 
Погледнете ги следниве статии
 
Запознајте го првиот Mercedes CLK GTR Sport некогаш направен
Mercedes SLS AMG GT3 45th Anniversary
Како да уништите BMW M3 за неколку минути?
 
 

loading...
Loading...