Lenovo P700i – Dual SIM smartphone

Loading...

Марката Lenovo на сите ни е добро позната по своите преносни компјутери. Но, во своето портфолио имаат и мобилни телефони. Еден од нив е објавен под името Lenovo P700i.
 

Производот е објавен со 4 инчен екран со резолуција 800 х 480 и има мулти – тач IPS LCD технологија. Lenovo П700 е смартфон со dual-core чип MTK6577 од 1 GHz, со 512 МБ рам, 4 GB внатрешна меморија која може да се прошити до 32 GB.
 
Освен тоа, Lenovo P700 е и dual SIM смартфон, работи на Android 4.0, Ice Cream Sandwich.
 

Самсунговиот Галакси Ноут со рекордна продажба
Судот во Јапан пресуди дека Самсунг не ги украл патентите од Епл

loading...
Loading...