Карлос: Руни би можел да премине во Анжи

Роберто Карлос вели дека екипата од Русија сака да го анажира играчот на екипата на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни.
„Руни? Да, зошто да не. Тој е еден од од најдобрите играчи во светот и секоја екипа би сакала да го има во своите редови. Тој е сеуште млад играч но секако дека не би можел да кажам кога и дали воопшто ќе се случи тоа“ изјави Карлос за „Скај Спортс“.
„Керимов е способен за се, ако тој сака да купи некој играч, верувајте ќе купи кого и да посака“ заврши Карлос во интервјуто за „Скај Спортс“.
 
 

Пронајдете не на следниве мрежи: