Неофицијално: Герет Бејл продолжува во Реал Мадрид

Loading...

Реал Мадрид и Тотенхем изградија соработка по трансферот на Лука Модриќ, шпанските медиуми се сигурни дека наводно постои некаков договор околу трансфер на Герет Бејл во тимот на Реал Мадрид.
Шпекулациите се се поголеми во шпанските медиуми кои пренесуваат дека Реал Мадрид има предност во овој трансфер, шпански „АС“ оди до таму што вели дека доколку Тотенхем се одлучи за продажба на овој фудбалер, прв тим со кого би контактирале челниците на клубот би бил тимот на Реал од Мадрид.

loading...
Loading...