Гути: Би сакал Меси да игра во Реал…

Поранешниот фудбалер на екипата на Реал од Мадрид застана на страната на Меси додавајќи дека заслужува да ја добие наградата за најдобар играч.
„Да, Меси ја заслужува таа награда, лично таа награда би му ја дал“ вели прославениот фудбалер на Реал, Гути.
„Единствен проблем е тоа што е тој играч на Барселона, инаку премногу би сакал да го видам во дресот на Реал“
„Кристиано Роналдо е клучен играч на Реал, на него му е потребна поддршка од сите луѓе од клубот и околу него, португалецот е неверојатен“ изјави Гути.

Пронајдете не на следниве мрежи: