Гвардиола сепак во Манчестер Сити

Ќе гледаме ли „тика-така“ во играта на Сити, тоа е често поставуваното прашање околу новите настани во фудбалскиот свет, медиумите на островот започнаа со шпекулациите дека наводно Гвардиола ќе седне на клупата на Манчестер Сити.
Се чини дека поразот од Ајакс на гостувањето во Лигата на Шампионите ќе биде сосема доволен мотив плус за челниците на Сити да започнат со акцијата за наследник на Манчини, се чини дека неговото место во тимот е целосно под знак прашалник, а веќе тамошните медиуми го дознаваат и името на новиот тренер на овој тим, Пеп Гвардиола.

Пронајдете не на следниве мрежи: