Манчестер Сити тргна по Јоветиќ

 

Англискиот премиерлигаш тргна во походот по ангажман на напаѓачот на италијанска Фиорентина, црногорецот Стеван Јоветиќ.
Ова го потврдува скаут на Манчестер Сити, Анџело Грегучи.
„Јоветиќ е на нашиот список, не го негираме тоа. Тој е одличен играч а дали ќе го носи дресот на Сити не можам да ви го кажам тоа, бидејќи јас не одлучувам околу тоа. Можам да потврдам дека клубот е заинтересиран за неговите услуги и нема причина зошто да би го криеле тоа“ изјави Грегучи. 

Пронајдете не на следниве мрежи: