Абрамович го „одврза ќесето“: Давам 75 милиони евра за Фалкао!!!

Приказната околу одличниот напаѓач на екипата на Атлетико Мадрид, Радамел Фалкао, добива на динамика, имено, газдата на англискиот премиерлигаш Челзи, Роман Абрамович, изјави дека ќе одвои 75 милиони евра за големо засилување, прв на списокот е Фалкао.

Челзи сериозен во намерата да го ангажира Фалкао, англиските медиуми наведуваат дека Абрамовиќ е веќе спремен да ги исполни сите клаузули за ангажман на Радамел Фалкао, во клаузулата за ангажман на Фалкао се наведува дека клубот ќе го продаде својот фудбалер доколку има сериозно заинтересиран тим кој би одвоил 60 милиони евра.

Пронајдете не на следниве мрежи: