Виља ја напушта Барса, Јуве следна дестинација

Во текот на летниот преоден трансфер-период тимот на Јувентус се обидуваше да дојде до ангажман на напаѓачот на Барселона но не успеа, овој пат, се шпекулира дека Јуве е се поблиску до трансфер на Виља во своите редови.

Италијанските медиуми тврдат дека нешто се има променето во односите околу евентуален трансфер на Давид Виља во екипата на Јувентус.

Јувентус претходно се обидуваше да го ангажира овој напаѓач но тоа не успеа, сега се шпекулира дека тимот од Италија е се поблиску до ангажман на овој напаѓач.

Пронајдете не на следниве мрежи: