Премиер Лига: Арсенал и Сити со минимални победи

Loading...

Артета му донесе победа на тимот од Лондон во дуелот со КПР, Манчестер Сити исто така со минимална победа од 1-0 славеше над Свонси со голот на Тевез.

Голот на Артета во 84-тата минута беше сосема доволен за победа на тимот на Арсенал од 1-0 над КПР.

Карлос Тевез во 61-вата минута стрелаше за екипата на Манчестер Сити донесувајќи и мошне важни три бода од овој дуел.

Резултати…

Астон Вила-Норвич 1-1

Арсенал-КПР 1-0

Ридинг-Фулам 3-3

Стоук-Сандерленд 0-0

Виган-Вест Хем 2-1

Манчестер Сити-Свонси 1-0

loading...
Loading...