Серија А: Ел Шарави на својот роденден му донесе победа на Милан!!!

Екипата на Милан со голот на Ел Шарави славеше со минимална победа од 1-0 над екипата на Џенова на домашен терен.

Ел Шарави го прослави својот роденден, но во истиот ден и му донесе победа на својот тим, стрелаше во 77-мата минута од мечот за 1-0 и тоа всушност беше конечниот епилог.

На другиот натпревар Сиена и Палермо одиграа реми без голови.

Пронајдете не на следниве мрежи: