Примера Дивизија: Домашна „петарда“ за Рајо од Барселона

Екипата на Барселона со 0-5 го доби гостувањето кај екипата на Рајо Ваљекано.

Давид Виља го отвори натпреварот со голот во 20-тата минута, на 0-2 зголеми Меси во 48-мата минута, на 0-3 зголеми Чави во 79-тата минута, Фабрегас минута подоцна стрелаше за 0-4, додека пак конечните 0-5 ги постави Меси во 89-тата минута од мечот.

Резултати…

Еспањол-Малага 0-0

Бетис-Валенсија 1-0

Селта-Депортиво 1-1

Рајо-Барселона 0-5

Пронајдете не на следниве мрежи: