Топ 5 најубави хрватици – фото

Loading...

Ви ги претставуваваме најубавите хрватски девојки. Сите се дел од хрватската јавност веке неколку години и можат да се пофалат со одличен изглед. Погледете:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Галријата ја почнуваме со најпознатата хрватица на овие простори. Северина се прослави со своето домашно видео, настапот на Евровизија, певливите балади кои ја допираат публиката, петте свршувачки од кои ниту една не заврши со брак и нејзиното прекрасно тело.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Следна на листата е Нивес Целзијус или Нивес Дрпиќ. Манекенка, фото модел и понекогаш се претставува и како сопруга на фудбалер – Дино Дрпиќ. Гласна, директна и никого не остава рамнодушен.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нина Мориќ може да се пофали со кариера која веке трае 15 години. Познат модел и манекенка, која се прослави со главната улога во спотот на Рики Мартин – Livin La Vida Loca. Денес живее и работи во Италија.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За оние кои не ја знаат, Миа Ковачиќ е поранешна мисица на Хрватска, која моментално е на пост дипломски студии во Москва. Позната е по својот хумор, интелект и прекрасно тело, а неколку години беше и водителка на емисијата Red Carrpet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За крај ја оставивме Николина Пишек. Водителка со неверојатно тело и убавина, сензуалност, сексипил како и женстевност и класа. Секогаш средена и расположена да ги покаже своите атрибути.

 

 

Поврзани статии:

Топ 5 најубави србинки

 

Топ 5 најубави порно ѕвезди

 

Топ 5 најубави латино девојки 

 

 

loading...
Loading...