Шаќири: Не ме споредувајте со Рибери…

Играчот на екипата на Баерн од Минхен, швајцарскиот репрезентативец Шаќири изјави дека не би сакал да го споредуваат со французинот Фран Рибери.

„На теренот можам да научам многу од него бидејќи неговата непредвидливост е единствена и тоа многу ми се допаѓа. Сепак, генерално гледано, не би сакал да ме споредуваат со Рибери, јас сум Џердан Шаќири а не Франк Рибери или некој друг фудбалер“ изјави Шаќири.

Пронајдете не на следниве мрежи: