Кога дојде, кога ќе си оди, Лавеци го напушта ПСЖ…

Помина само шест месеци во тимот на ПСЖ, Езекуел Лавеци дојде како огромно засилување од тимот на Наполи, а сега бидејќи не се наметна во тимот, се шпекулира дека ќе го напушти.

Повреди, лоша форма, тоа беше со 27-годишниот напаѓач кој за ПСЖ одигра само два натпревари, не постигна ниту еден гол, а лошиот скор е надополнет со дури два црвени картони.

Како следна потенцијална дестинација се наведува екипата на Манчестер Сити.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: