Не е само Фалкао, Абрамович ќе го купи и Пато

Според информациите кои ги пренесуваат англиските медиуми, се шпекулира дека Роман Абрамович уште во јануарскиот преоден рок ќе се обиде да во своите редови го донесе напаѓачот на екипата на Милан, Алесандро Пато.

Не е само Радамел Фалкао желба на Роман Абрамович, туку и бразилецот Пато.

За услугите на Пато сериозно е заинтересирана и екипата на ПСЖ.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: