Бундес Лига: Баер го доби дербито

Екипата на Баер од Леверкузен славеше на гостувањето кај Баерн од Минхен со 1-2.

Кислинг го доведе тимот на Баер во водство од 0-1 во 42-рата минута од мечот.

Во вториот дел Манџукиќ во 77-мата минута од мечот израмни на 1-1, но, на само три минути пред крајот Сем стрелаше за 1-2 и голема победа на тимот од Леверкузен.

Резултати…

Штутгарт-Ајнтрахт 2-1

Баерн-Баер 1-2

Хановер-Борусија М. 2-3

Пронајдете не на следниве мрежи: