Жоакин: Историска победа над Милан…

Фудбалерот на екипата на Малага, крилниот напаѓач Жоакин призна дека не очекувал ваков старт на својата екипа во Лигата на Шампионите.

„Победата над Милан беше историска за Малага. Не можевме ниту да замислиме дека по три одиграни натпревари ќе имаме девет бодови и дека нема да примиме ниту еден гол, а да постигнеме дури седум. Тоа не прави горди“ изјави Жоакин.

Пронајдете не на следниве мрежи: