Трагедија во Аргентина: Големото „супер-класико“ однесе два живота…

Loading...

Двајца го загубија животот на натпреварот во Аргентина, големото дерби меѓу Ривер Плејт и Бока Јуниорс.

Радио „Ла Ред“ пренесува дека двајца од обезбедувањето го загубиле својот живот по навивачкото стампедо кога Бока намали на 2-1 во 75-тата минута. Имено, двајцата биле целосно отурнати од делот каде биле сместени навивачите на Бока и паѓале по скалите.

loading...
Loading...