Меси ја доби „Златната Копачка“

Loading...

Најдобриот играч во светот, аргентинецот Лионел Меси ја прими „Златната Копачка“, награда која се доделува на најдобриот стрелец во домашното клубско натпреварување.

Минатата сезона Меси постигна неверојатни рекордни 50 голови во Шпанската-Примера Дивизија односно популарната „Ла Лига“, го надмина Роналдо за четири голови.

„Ова е награда која се дава за постигнување на голови. Јас ги постигнав, но не би бил во можност да го направам тоа без моите соиграчи“ изјави Меси.

loading...
Loading...