Манчини: На Челзи му беа потребни десет години за да ја освои ЛШ

Тренерот на екипата на Манчестер Сити, Роберто Манчини, за лошите резултати во ЛШ се оправдува со фактот дека на неговиот ривал од Англија, тимот на Челзи, му биле потребни десет години да го освои ова натпреварување.

„На Челзи му беа потребни 10 или 11 години да ја освои ЛШ, но сепак беа фантастични во тој периот. Ова е сепак само второ учество во Лигата на Шампионите за нас, иако имаме лоши резултати, сепак имаме добар тим“ вели Манчини.

Пронајдете не на следниве мрежи: