Нани дециден, го напушта „Олд Трафорд“

Португалецот во дресот на екипата на Манчестер Јунајтед сака да го напушти тимот, тој ја одби понудата на Манчестер Јунајтед за продолжување на договорот.

„Само Господ знае што ме очекува“ беше краткиот одговор на крилниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Нани, на прашање што со неговата кариера на „Олд Трафорд“.

Според шпекулациите кои ги пренесуваат англиските медиуми, наводно Нани е незадоволен поради тоа што веќе не се наоѓа во првата постава во плановите на Фергусон.

Пронајдете не на следниве мрежи: