Фулам прави тим за „големата четворка“, Дарен Бент на списокот

Англискиот премиерлигаш Фулам според информациите кои доаѓаат од Англија, ќе се обиде да направи изненадување и да се вметне во големата четворка во Премиер Лигата.
Според информациите кои ги пренесуваат англиските медиуми, се шпекулира дека Дарен Бент ќе биде ангажиран уште во јануарскиот преоден рок, Бент е инаку играч на екипата на Астон Вила.
Неофицијално, Фулам би испратил понуда до Астон Вила за ангажман на Бент во вредност од 12 милиони фунти.
Фулам во моментов го има одличниот Бербатов во нападот кој одлично се снајде.

Пронајдете не на следниве мрежи: