Сидорф како во своите најдобри денови

Поранешниот играч на екипата на Милан, Кларенс Сидорф, во Бразил игра на мошне добар начин, всушност исто како во своите најдобри денови во својата фудбалска кариера.

„Бразил е во моето срце, кога бев дете, на својата десет годишна возраст плачев кога Бразил во 1986-тата година испадна од Светското Првенство“ вели Сидорф.

36-годишниот ветеран игра одлично во дресот на Ботафого, одигра 20 натпревари до овој момент, а импресивните негови настапи за овој тим се збогатени со неверојатни осум погодоци.

Пронајдете не на следниве мрежи: