Доби стан од 8 милиони евра за 16 роденден

Loading...

Ќерката на Мадона, Лоурдес, неодамна го прослави својот 16 роденден. На забавата на нејзиниот sweet sixteen, мајка и, поп иконата Мадона и поклони клучеви од стан.

 

Луксузниот стан се наоѓа на Менхетен и во непосредна близина на куќата на Мадона и кабала центарот кој двете редовно го посетуваат. Станот е со базен и теретана и чини околи 8 милиони евра. 

 

“Лоурдес беше воодушевена. Реши да го уреди станот по сопствен вкус а потоа ќе одлучи со кого ќе го дели и кога ќе се всели.” – изјави близок пријател на семејството. 

 

Ќерката на Мадона се уште не е полнолетна, но нејзината мајка смета дека овој поклон е совршен начин да и покаже колку и верува. 

Поврзани статии:

Мадона на суд!

Мадона со недоличен настап и откажан концерт

Adele стана мајка! 

 

 

 

loading...
Loading...