ABBA со реиздание на албум од 1975

Loading...

ABBA ги објави деталите околу нивното планирање за реиздавање на албумот од 1975 година, кој ќе биде објавен во нова делукс амбалажа.

 

На албумот ќе се најдат песни како што се Mamma Mia и SoS, kako и три нови песни кои ќе бидат преработени само за овој старо-нов албум. Покрај албумот следува и ДВД од 60 минути во кое ќе се најдат необјавени снимки од нивните турнеи, телевизиски гостувања како и дел од нивното патување во Австралија во 1976 година.

 

Во пакетот ќе биде објавен и мини есеј за нивните кариери, како и приказни од Бени Андерсон.

 

Овој албум на АBBA беше на 13 место на најпродавани албуми во Велика Британија долго време, со над 100 000 продадени копии.

 

 

Прочитајте ги и следниве статии:

Lana Del Ray: приказна која не сте ја знаеле

 

 

 

 

Rolling Stones на турнеја

 

 

 

Џон Лорд, сајзеристот на легендарните Дип Парпл почина на 71 година

 

loading...
Loading...