Нејмар, подобар и од Меси и Роналдо заедно!!!

Верувале или не, фудбалерот на екипата на Сантош, 20-годишниот Нејмар, постигна повеќе голови од Роналдо и Меси заедно кога биле на негова возраст.

Нејмар на својата 20 годишна возраст постигна 139 голови на 234 натпревари.

Интересно, Роналдо и Меси не беа ниту близу него на таа возраст, Меси постигна 51 гол, додека Роналдо постигна 36 на 20-годишна возраст.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: