Страмачони: Се сомневам дека Снајдер ќе се врати за натпреварот против Јуве

Loading...

Наредниот викенд се игра големото дерби помеѓу екипите на Јувентус и Интер, шефот на стручниот штаб на екипата на Интер е пред големи проблеми, најверојатно нема да може да смета на холанѓанецот.

„Се сомневам дека ќе се опорави за натпреварот со Јувентус. Би било навистина глупаво да ризикувам со него и да го загубам на мошне долго време, посебно не сега кога тој закрепнува од повредата“ изјави Страмачони.

loading...
Loading...