Ноер би можел да се префрли во Реал Мадрид

Loading...

Според пишувањата на германските медиуми, тимот на Реал од Мадрид сериозно е заинтересиран за услугите на голманот на Баерн Минхен, Мануел Ноер.

„Билд“ пренесува дека Реал е спремен да одвои дури 30 милиони евра за голманот на Баерн.

Жозе Мурињо наводно би сакал голман кој би бил наследник на Икер Касиљас и кој би бил солидна конкуренција на шпанецот.

loading...
Loading...