Берлускони си оди, Милан станува новиот ПСЖ?

Според неофицијалните информации кои доаѓаат од Италија, тамошните медиуми шпекулираат дека Берлускони ќе се повлече од Милан а на негово место доаѓаат бизнисмени од Катар.

Како потенцијален купувач се шпекулира дека ќе биде шеикот Хамад бин Кналиф Ал Тани, а износот кој би го платил на Берлускони најверојатно би бил околу 500 милиони евра.

Освен шеикот од Катар, како потенцијални купувачи се споменува и Газпром.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: