И медиумите во Англија против Јунајтед: Фергусон „ГАЗДА“ на англискиот фудбал!!!

„Ферги „шеф“ на англиската фудбалска лига, а реномираните судии се неговите најдобри играчи“ вака дел од медиумите на Островот пренесуваат после сите збиднувања во Англискиот фудбал, односно по големото дерби помеѓу екипите на Челзи и Манчестер Јунајтед.

„Доколку продолжи на овој начин со својата работа, Марк Клатенбург набргу ќе го завземе местото на Хауард Веб во првата постава на Манчестер Јунајтед“ беше заклучокот на коментаторот на “The sun„.

Пронајдете не на следниве мрежи: