Џеко би можел да се пресели во Тотенхем

Англиските медиуми на големо шпекулираат дека босанскиот интернационалец од редовите на Манчестер Сити, Един Џеко, би можел да се префрли во тимот на Тотенхем.

Со ограничена минутажа на теренот, Џеко постигна одлични пет голови за тимот на Манчестер Сити, иако не се наоѓа во преден план на тренерот на Сити, Роберто Манчини.

Тотенхем сака да го засили својот напад токму со Един Џеко.

читајте пулс24

Андре Вилаш Боаш, тренерот на Тотенхем, во нападот ги има Дефо, Адебајор и Демпси.

Пронајдете не на следниве мрежи: