Викторија Лоба се огласи: Никогаш не бев бремена

Loading...

''Дали на Балканот кариерата е поважна од мајчинството''. Вака гласеше еден од објавените наслови на српскиот портал www.poznati.info.

Имено насловот на оваа објавена вест и немаше да привлече внимание во нашата јавност доколку во него не беше спомената нашата преубава поп-пејачка Викторија Лоба. Наводно според неофицијалните информации познатата македонска пејачка била бремена, притоа абортирајќи во Кипар.

На оваа пласирана информација конечно се огласи и симпатичната русинка со допис преку фејсбук профилот на македонското издание на познатиот магазин Свет. 

'' Ја информирам целата јавност, а посебно моите фанови, дека кога ќе го имам тоа блаженство да бидам бремена и со тоа да станам и мајка, ќе бидам најсреќната жена на светот, затоа што за мене бременоста и мајчинството се Божја волја и само најсреќните жени на светот се почестени од таквата волја Господова. 

Токму затоа, ни мојата лична кариера, ниту пак разните озборувања и измислици изнесени во српските медиуми не ќе можат да ме лишат од удобството и привилегијата да се биде мајка. Исто така, одлучно тврдам дека досега не сум ја имала таа среќа да бидам бремена''. 

Со оваа порака Лоба ги демантираше сите досегашни гласини дека е во блажена состојба.

Погледнете ги следниве статии

 Одличниот настап на Белов и Мајсторовиќ на Макфест

 

 

 

 

 

 Почина Мис на Светот 2010

 

 

 

 

 

 Северина лудува во дискотеките во Загреб

 

 

loading...