Драгана Чуприна – галерија од Инстаграм

 Драгана Чуприна е мегапопуларна водителка, модел и јавно лице денеска. Таа успеа за мошне кратко време да стане омилено лице на ТВ екраните. Водителка е на Бекстејџ. Се појави како модел во кампањата, односно календарот на Пелистерка за оваа година. А тој календар е македонски пандан на календарот на Пирели…

Освен тоа е и политички активна. Членува во раководството на подмладокот на ВМРО. Беше и кандидат за пратеник. И во последно време има свој профил на Инстаграм. Ова е апликација за смартфони и не е можно да се гледа на обичен компјутер. Ех, ама ние можеме. Па знаејки дека Драгана има многу обожаватели кои би сакале да ја видат ја направивме оваа галерија за вас.

 

 

Поврзани вести:

Елена Ристевска – галерија од Инстаграм

Пронајдете не на следниве мрежи: