Карваљо ќе продолжи во КПР

Според англиските медиуми се вели дека поранешниот играч на екипата на Челзи ќе се пресели во тимот на КПР.

Португалецот се чини дека во најскоро време ќе потпише договор на година ипол дена а адутот на стратегот на КПР, Марк Хјуз би можеле да бидат токму искусните играчи како Жулио Цезар и Естебан Гранеро кои го засилија овој тим, но, се чини дека овој тим најслабата точка ја има токму во дефанзивната линија каде би требало колку толку да помогне Карваљо.

Пронајдете не на следниве мрежи: