Фото-Транспарент: Клатенбург- Судија, Лидер, Легенда

Фановите на екипата на Манчестер Јунајтед истакнаа интересен транспарент на вечерашниов натпревар на гостувањето кај Челзи во рамките на Англискиот Лига Куп, натпреварот се игра на „Стемфорд Бриџ“ а сево ова е поради контроверзните одлуки на големото дерби од Премиер Лигата што се играше токму пред само три денови, каде Манчестер Јунајтед славеше на „Стемфорд Бриџ“ со 2-3, а главен судија на мечот беше токму Клатенбург кој им додели два црвени картони на Челзи.

Пронајдете не на следниве мрежи: