Миранда Кер е најсексипилната жена на светот

Loading...

 

 

Списанието 'Esquire' ја прогласи австралијанската манекенка за најсексипилна жена на светот. 

 

Миранда Кер е жена за која многумина со самата помисла воздивнуваат. Тоа е една од причините зошто ја заслужи престижната награда најсексипилната жена на светот според списанието 'Esquire'.

 

Убавата австралијанка, мажена за актерот Орландо Блум со кој го има синот Флин позираше за ова списание облечена само во чипкани чорапи и бундичка.

 

'Мислам дека убавината на женското тело треба да се слави на сите можни начини'-изјави Миранда, која својата линија ја одржува благодарение на вежбањето на јога и здравата исхрана.

 

Погледнете ги и следниве статии:

Esquire ја прогласи Мила Кунис за најсекси жена на светот

 

 

 

Alessandra Ambrosio со градник од 2,5 милиони долари

 

 

 

Најсекси Бонд девојката на сите времиња

loading...
Loading...