Фото: Немили сцени на „Стемфорд Бриџ“, навивач гестикулираше како мајмун кон Велбек.

Натпреварот се играше вчера на „Стемфорд Бриџ“ во рамките од Лига Купот на Англија каде победи Челзи по продолжението од мечот со резултат 5-4, во регуларните 90 минути резултатот гласеше 3-3.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: