Видео: Јувентус победи во продолжение, Наполи поразен од Аталанта

Јувентус поведе со голот на Квајарела во 54-тата минута од мечот со 1-0, во вториот дел Болоња преку Тајдер во 71-вата минута израмни на 1-1, а конечните 2-1 ги постави Погба во продолжението. Тимот на Наполи со пораз се враќа од гостувањето кај Аталанта откако овој тим со голот на Кармона во 19-тата минута од мечот победи со 1-0.

Резултати…

Аталанта-Наполи 1-0

Каљари-Сиена 4-2

Киево-Пескара 2-0

Интер-Сампдорија 3-2

Јувентус-Болоња 2-1

Лацио-Торино 1-1

Парма-Рома 3-2

Удинезе-Катанија 2-2

 

Пронајдете не на следниве мрежи: