Владо Георгиев се враќа на сцената со нова песна

Loading...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пејачот Владо Георгиев на својот Твитер профил, кој го следат поеќе од 70.000 фанови, објави дел од песната „Кажи да или не“.

„Размислувам да ве почастам со дел од новата песна“, напиша Георгиев.

Досега ги има издадено албумите „Навика“ во 2001 и „Жена без имена“ во 2003, а во 2005 го објави синглот „Нисам љубоморан“. Две години подоцна ги објави „До свитања“ и „Ти и ја“, а во 2009 уште две песни, „Хеј ти“ и „Без тебе“.

 

 

 

Погледнете ги и следниве статии:

Ана Николиќ го покажа својот задник!

 

 

 

 

 

Двојник на Џоковиќ во Белград

 

 

 

 

 

Aлбумот кој сите го очеkуваа ''Take the Crown'' на Robbie Williams

 

loading...
Loading...