Фото: Охрид под вода

Обилните врнежи од дожд допринесоа туристичкиот град на Македонија, Охрид да се најде повторно под вода. 

Погледајте како изгледаше безмалку страшниот хорор од поројните врнежи што ја зафатија нашата земја изминатите денови.

 

Погледнете ги следниве статии

 ФОТО: Охрид во минатото

 

 

 

 

 

 Охриганец загина камче-не знаи к'ј му е

 

 

 

 

 

 

 Супер радио од Охрид ќе урива Гинисов рекорд

 

 

Пронајдете не на следниве мрежи: