Реал следната сезона со Герет Бејл

Loading...

Екипата на Реал од Мадрид тргна „во лов“ по потписот на Герет Бејл, пренесува шпански „АС“.

Реал Мадрид во следната сезона би можел да го има најбрзиот напад на светот, пренесува „АС“ наведувајќи дека Реал следното лето ќе се обиде да го доведе Герет Бејл од Тотенхем.

„Израснав воодушевувајќи им се на Зидан, Фиго, Роналдо… Нивните потези знаев да ги копирам. Клубот го има најголемиот углед во светот. Има гламур, историјат, карактер…“ изјави Бејл.

loading...
Loading...