Мурињо: Сонував за титули во Италија, Англија и Шпанија, незнам каде понатаму…

Жозе Мурињо откри дека сеуште незнае каде ќе продолжи кога еден ден би го напуштил тимот на Реал Мадрид.

„Уште во раните мои тренерски денови знаев дека морам да отидам во друга земја доколку сакам да напредувам. Знаев дека ќе морав да патувам, да барам нови предизвици и со тоа да напредувам. Кога започнав цел ми беа Англија, Италија и Шпанија. Кога ќе завршам со Реал не знам кој пат ќе фати мојата кариера“ вели Мурињо.

Пронајдете не на следниве мрежи: