Нејмар: Сонувам да заиграм со Меси…

Соработката на теренот би била прекрасно нешто, вели Нејмар, надополнувајќи дека дури и тренинг со аргентинската фудбалска ѕвезда би го направил среќен.

„Играњето со Меси би било остварување на сонот. Па дури и тренинг со него би ме направил среќен. Но, сеуште не сум спремен за Европа. Среќен сум во Сантош и имам во план да останам тука уште некое време“ изјави Нејмар за „Марка“.

Пронајдете не на следниве мрежи: