Ливерпул спремен за ангажман на Волкот!!!

Според пишувањата на британските медиуми, се шпекулира дека тимот на Ливерпул е сериозно заинтересиран да го доведе во своите редови Тео Волкот, фудбалерот на Арсенал.

Неофицијално, тимот на Ливерпул е спремен да понуди сума од 8 милиони фунти до Арсенал за ангажман на Тео Волкот.

Тео Волкот сеуште не го продолжи договорот со Арсенал, и како што стојат работите би можел да ја промени средината односно да се префрли во тимот на Ливерпул.

Пронајдете не на следниве мрежи: