Лусио во Фенербахче

Loading...

Засилувањето на Јувентус во летниот преоден рок со Лусио се чини дека беше промашено, се шпекулира дека Лусио уште во јануарскиот преоден рок би можел да се префрли во турски Фенербахче.

Бразилецот не успеа да се снајде во тимот на Јувентус и да се вклопи во тимот, веќе започнаа шпекулациите за неговата промена на клубот, односно дека тој уште во Јануари би се префрлил во Фенербахче.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Лусио бил разочаран со оглед на тоа дека против Болоња Мартин Касерес го замени Киелини и веќе размислува за напуштање на тимот.

loading...
Loading...