Видео: Азар „јуниор“ соиграчот на Александар Трајковски

Младиот Торган Азар, инаку брат на играчот на Челзи, Един Азар, кој се наоѓа на позајмица во екипата на Зулте Варегем го постигна првенствениот гол во сезоната.

Торган веќе го постигна првенствениот гол за овој тим, а забележа седум настапи.

Торган Азар е соиграч на нашиот млад интернационалец Александар Трајковски.

Пронајдете не на следниве мрежи: