Челзи најсериозен кандидат за Гвардиола

Екипата на Челзи е најсериозниот кандидат за доведување на Гвардиола за шеф на стручниот штаб.

Според пишувањата на шпанските медиуми, Пеп Гвардиола е премногу баран од големи европски гиганти, но, Роман Абрамович во моментов е најсериозен во намерите.

Според неофицијалните информации, иако Милан, Баерн Минхен и Манчестер Сити би сакале да го доведат во своите редови, сепак на прво место како најсериозен конкурент е тимот на Челзи.

Пронајдете не на следниве мрежи: