Робин Ван Перси против „своите“

Робин Ван Перси утре ќе игра против својот поранешен тим, тимот во кој ги забележа неговите најголеми успеси во својата клубска кариера.

Алекс Фергусон веќе ги одмори најдобрите првотимсци за ова големо дерби од Англиската Премиер Лига.

Ван Перси ќе го предводи нападот на Манчестер Јунајтед против тимот во кој беше капитен, сигурно ќе има навреди и свирежи од страна на навивачите на Арсенал.

Натпреварот Манчестер Јунајтед и Арсенал започнува со почеток од 13,45 часот.

Пронајдете не на следниве мрежи: