Паника кај Реал и Барса, најбогатиот човек на светот го купува Гетафе!!!

Loading...

Мексиканскиот милијардер Карлос Слим, кој се смета за најбогатиот човек на светот, наводно се одлучил да купи еден шпански прволигаш, порталот „Либертад Дигитал“ тврди дека неговиот избор паднал на екипата на Гетафе.

Наведениот извор пишува дека Слим веќе направил прв чекор кон купување на клубот, а познато е дека претседателот на Гетафе Анхел Торес веќе некое време бара заинтересирани луѓе кои би се нафатиле да го купат овој клуб.

loading...
Loading...